Agencja marketing zintegrowanego Smolar
agencja
marketingu
zintegrowanego

Akcje promocyjne z hostessami

Co zrobić, aby zainteresować potencjalnych klientów naszą ofertą? Jak najlepiej wyróżnić się wśród konkurencji i zostać zapamiętanym? Jakie narzędzia komunikacji marketingowej najlepiej wykorzystać?

W prowadzeniu skutecznych działań promocyjnych i informacyjnych ważne jest posłużenie się nieszablonymi rozwiązaniami. Współcześni konsumenci są wymagający i dużo bardziej odporni na wpływ standardowych środków komunikacji. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już zareklamować produktu w telewizji, żeby marka stała się rozpoznawalna, a sprzedaż wzrosła. Aby zainteresować potencjalnych klientów naszymi produktami możemy wykorzystać działania promocyjne takie jak loterie, konkursy, programy lojalnościowe. Mogą to być akcje prowadzone w mediach społecznościowych, akcje wykorzystujące strony internetowe albo smsy. Działaniami, które na pewno zapewnią naszej marce nawiązanie bezpośredniego kontaktu z klientami są „akcje promocyjne w terenie”.

Zauważalne rezultaty przynoszą „akcje w terenie”

Field marketing obejmuje techniki promocji wychodzącej do klienta, np. realizowanej w punktach sprzedaży. W ramach tej techniki można wykorzystać wiele działań takich jak: sampling, degustacje, animacje sprzedaży, sprzedaż premiową. W większości przypadków nieodzownym elementem tych działań są hostessy i promotorzy. Prześledźmy teraz kilka działań zaliczających się do field marketingu zobrazowanych przykładami.

Największą zaletą samplingu jest to, że bezpośrednio docieramy do konsumentów z próbką produktu oraz informujemy ich o jego zaletach. Konsument ma możliwość spróbowania produktu bez konieczności kupowania go. Dodatkowo wraz z próbkami można przekazywać materiały informacyjne (ulotki, katalogi, kupony promocyjne). Zazwyczaj próbki są wręczane przez specjalnie przeszkolony personel, czyli hostessy. Działania takie mogą być prowadzone w punktach sprzedaży, w miejscach publicznych, w zależności od tego jakie cele akcji sobie wyznaczymy i do jakiej grupy chcemy dotrzeć z naszym produktem. Przykładem samplingu jest promocja piwa Heineken 3. Aby zapoznać konsumentów z nowym piwem z oferty Grupy Żywiec, hostessy rozdawały puszki w sklepach detalicznych i hipermarketach w całej Polsce. Specjalnie na potrzeby samplingu wyprodukowane zostały puszki piwa Heineken 3 o pojemności 330 ml.

Formę zbliżoną do samplingu mają degustacje. Dotyczą one jednak wyłącznie artykułów spożywczych. Te działania mają na celu zachęcenie do spróbowania oferowanego produktu w miejscu sprzedaży. Taką akcję na zlecenie firmy Colian zorganizowała i koordynowała agencja Smolar. W wybranych punktach handlu detalicznego odbyły się degustacje wafelków Familijne 2GO. Podczas akcji prócz propozycji spróbowania wafelków, hostessy komunikowały klientom zalety promowanego produktu.

Kolejnym działaniem z obszaru field marketingu są animacje sprzedaży. Są to różnego typu wydarzenia organizowane w przestrzeni handlowej. Mogą to być pokazy, gry i konkursy dla klientów sklepu, prezentacje pokazujące działanie promowanych produktów. Hostessy, które biorą udział w tych działaniach są specjalnie przeszkolone. Tak było w przypadku akcji dla marki Henkel. Hostessy w ponad 250 hipermarketach na terenie Polski promowały dwukomorowe kapsułki do prania  Persil Duo-Caps. Przed rozpoczęciem kampanii promocyjnej wszystkie hostessy przeszły szkolenie przeprowadzone przez pracowników firmy Henkel. Ponadto każda z hostess przed przystąpieniem do pracy musiała rozwiązać test z wiedzy o Persil Duo-Caps dostępny na platformie szkoleniowej www.platforma.smolar.pl

Hostessy na wynajem

Firmy do przeprowadzania skutecznych akcji marketingowych takich jak dystrybucja materiałów reklamowych, próbek produktów, degustacje czy animacje sprzedaży, angażują hostessy na wynajem. Jest to praktyczne rozwiązanie. Choć promocje czy inne eventy, w których będą potrzebne hostessy są wydarzeniami powtarzalnymi, nie mają one charakteru ciągłego, są zaplanowane na określony czas. Odbywają się w różnych miejscach w zależności od celu jaki mają spełniać i do jakiej grupy docelowej są skierowane. Dlatego nie uzasadnione jest zatrudnianie przez firmy hostess na etat. Współpraca z hostessami na wynajem ma wiele zalet w tym:

    • możliwość skorzystania z usług profesjonalistek bez długoterminowych zobowiązań
    • brak konieczności tworzenia nowego etatu w firmie albo angażowania własnych pracowników
    • rzetelne wykonywanie obowiązków związanych z akcją marketingową
    • specjalne przeszkolenie
    • wsparcie agencji, która zapewnia nam hostessy (np. jeżeli jedna z hostess z jakiegokolwiek powodu będzie nieobecna niezwłocznie zostanie zapewnione zastępstwo)

Kontakt

Smolar Agencja Promocyjno Reklamowa
Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17

ul. Inżynierska 15
93-569 Łódź

Polityka plików cookies
tel.: (42) 636 90 97
tel.: (42) 636 90 93

faks (42) 636 90 97 wew. 17
Zespół Obsługi Promocji SAMSUNG
samsung@smolar.pl
tel.: (42) 253 49 00
ul. Inżynierska 15
93-569 Łódź
tel.: (42) 636 90 97
tel.: (42) 636 90 93
faks (42) 636 90 97 wew. 17

New Business
newbusiness@smolar.pl
e-mail: biuro@smolar.pl

Zespół Obsługi
Promocji SAMSUNG


samsung@smolar.pl
tel.: (42) 253 49 00