agencja
marketingu
zintegrowanego

Blog

Jak dobrać nagrody w loterii promocyjnej?

Sprawdź jaką role odgrywa odpowiednio dobrana nagroda w kontekście celów loterii promocyjnej. Zalety i wady gotówki i nagród rzeczowych. Aspekty podatkowe.


Organizacja loterii - regulamin

Każda loteria promocyjna przed jej rozpoczęciem, oprócz szeregu działań koncepcyjnych, technicznych czy kreatywnych wymaga również istotnego nakładu pracy natury formalnoprawnej. Kluczowe jest przygotowanie wniosku o wydanie pozwolenia na organizację loterii promocyjnej, którego częścią jest regulamin loterii.


Zaświadczenia o wygranej w loterii promocyjnej lub audioteksowej.

Szereg przepisów związanych z tradycyjnymi formami gier hazardowych dotyczy również loterii promocyjnych i audiotekstowych. Nie inaczej mają się sprawy w zakresie wydawania zaświadczeń o wygranej.


Sampling skutecznym narzędziem dotarcia do klientów

Sampling to jedna z najskuteczniejszych metod trafiania do konsumentów. Bezpłatna dystrybucja próbek produktów umożliwia nam bezpośrednie dotarcie do klientów, pozwala przekazać dodatkowe materiały informacyjne, nawiązać bliższe relacje z konsumentami i budować świadomości marki.


Organizacja skutecznego programu lojalnościowego

Program lojalnościowy pozwala podnieść sprzedaż produktu lub usługi, zbudować długotrwałe relacji z klientami i zwiekszyć świadomość marki wśród konsumentów. Ale jak zorganizować program lojalnościowy, tak aby przyniósł on wymierne korzyści naszej firmie?


Akcje promocyjne z hostessami

Co zrobić, aby zainteresować potencjalnych klientów naszą ofertą? Jak najlepiej wyróżnić się wśród konkurencji i zostać zapamiętanym? Jakie narzędzia komunikacji marketingowej najlepiej wykorzystać?


Modele i strategie biznesowe – różnice między B2B i B2C

Co właściwie kryje się pod pojęciami Business to Business (B2B) i Business to Consumer (B2C)? Istnieje wiele mniej lub bardziej precyzyjnych definicji tych terminów. Najprościej rzecz ujmując są to relacje występujące pomiędzy firmami, w przypadku modelu B2B lub pomiędzy firmami a klientami, w przypadku modelu B2C.


Kiedy konkurs przestaje być konkursem, czyli o różnicach między loterią a konkursem

Loterie i konkursy są najczęściej wykorzystywanymi środkami promocji produktów, firm, usług i eventów. Wiele firm przygotowuje dla konsumentów loterie, konkursy, promocje i inne akcje marketingowe, które mają wesprzeć wprowadzane na rynek nowe produkty i oferty lub zwiększyć sprzedaż produktów już na rynku znanych. Dużą zaletą obu form promocji jest to, że zarówno przy loterii jak i konkursie uczestnik w jakimś stopniu wchodzi w interakcję z organizatorem. Tego typu akcje można wykorzystać do pozyskania nowych klientów, budowania lojalności marki wśród konsumentów oraz zwiększenia sprzedaży danego produktu.


Programy lojalnościowe

Obecnie do jednych z najważniejszych elementów kampanii marketingowej należą: tworzenie relacji z klientem, budowanie lojalności oraz motywowanie konsumentów. Dlatego narzędziem często wykorzystywanym podczas akcji marketingowych jest program lojalnościowy. Po pierwsze zwraca on uwagę klientów na produkt/markę, po drugie zwiększa ich przywiązanie do danej firmy.


Loteria promocyjna i loteria audioteksowa

Organizacja loterii promocyjnych i audiotekstowych jest jednym z popularniejszych narzędzi wykorzystywanych podczas akcji marketingowych, mających na celu zwiększenie sprzedaży danych produktów i usług – głównie w branży FMCG, ale nie tylko. Loterie sprawdzają się w szczególności podczas kampanii promujących marki dopiero wchodzące na rynek. Mogą być przeprowadzane za pomocą smsów, stron internetowych, zdrapek, losów, aplikacji na urządzenia mobilne czy kiosków multimedialnych.


Kontakt

Smolar Agencja Promocyjno Reklamowa
Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17

ul. Inżynierska 15
93-569 Łódź

Polityka plików cookies
tel.: (42) 636 90 97
tel.: (42) 636 90 93

faks (42) 636 90 97 wew. 17
Zespół Obsługi Promocji SAMSUNG
samsung@smolar.pl
tel.: (42) 253 49 00
ul. Inżynierska 15
93-569 Łódź
tel.: (42) 636 90 97
tel.: (42) 636 90 93
faks (42) 636 90 97 wew. 17

New Business
newbusiness@smolar.pl
e-mail: biuro@smolar.pl

Zespół Obsługi
Promocji SAMSUNG


samsung@smolar.pl
tel.: (42) 253 49 00